Al Pacino dostane v Benátkach cenu za prínos kinematografii

07.05.2011 08:55

 

Sedemdesiatjedenročnému hercovi odovzdajú cenu Jaeger-Le Coultre Glory to the Filmmaker 4. septembra pred premiérou jeho najnovšej snímky Wilde Salome.

 
Al PacinoFoto: SITA/AP

 

BRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) - Americký herec a režisér Al Pacino si na 68. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach prevezme cenu Jaeger-Le Coultre Glory to the Filmmaker za jeho prínos kinematografii. Ocenenie, ktoré v minulosti získali napríklad Sylvester Stallone alebo Takeshi Kitano, odovzdajú 71-ročnému rodákovi z New Yorku 4. septembra pred premiérou jeho najnovšieho filmu Wilde Salome.

Pacino touto snímkou reinterpretuje jedno z najslávnejších diel Oscara Wildea - hru Salome, pričom tento film považuje za svoj najosobnejší projekt.

"Al Pacino je výnimočný režisér, ktorého skúsenosti sú vzácne a originálne a ktorý obohacuje svet súčasného filmu," uviedol riaditeľ festivalu Marco Müller. Medzinárodný filmový festival v Benátkach sa uskutoční v dňoch 31. augusta až 10. septembra, pričom porote bude predsedať režisér Darren Aronofsky.

 

Autor: SITA, 5. mája 2011 15:19

Zdroj: www.webnoviny.sk/kultura/al-pacino-dostane-v-benatkach-cenu-za-p/344083-clanok.html