Evan Hunterzomrel

06.07.2013 07:35

6. júla 2005 zomrel Evan Hunter, rodné meno Salvatore Lombino si oficiálne zmenil v roku 1952, bol populárny americký spisovateľ detektívnych príbehov. Je známy ako autor celého radu kníh o práci polície v policajnom obvode č. 87. Písal pod vlastným menom ako aj pod množstvom pseudonymov ako Ed McBain, Richard Marsten, Hunt Collins, Curt Cannon a Ezra Hannon. Narodil sa 15. októbra 1926.

Pod menom Evan Hunter napísal knihy ako The Blackboard Jungle, Come Winter a Lizzie. Napísal aj originálny scenár pre film Vtáci (The Birds) pre Alfreda Hitchcocka.

Pod menom Ed McBain písal detektívne príbehy z 87. policajného obvodu a príbehy Matthewa Hopa.

Evan Hunter žil v Connecticute.

Dielo tohto obľúbeného autora, ktorý patrí medzi predstaviteľov tzv. „procedurálnej školy“ sa stretlo s veľkým záujmom po celom svete. Typickou črtou Hunterovej metódy je realizmus faktografického razenia s podrobnou znalosťou policajnej rutiny, každodenného života amerického policajta, ako aj ľudskej psychlógie. Dej všetkých príbehov sa odohráva v rámci imaginárneho mesta Isoly so známym 87. policajným obvodom a jeho typickými predstaviteľmi - poručíkom Byrnesom, Stevom Carellom, Bertom Klingom, Meyerom Meyerom, Cotonom Hawesom a inými.

 

 

Zdroj: wikipedia.org