Hudobné leto začína v nedeľu v Thurzovom dome

18.07.2011 10:15

Thurzov dom na Námestí SNP sa počas prázdnin stane centrom vážnej hudby. Banskobystrický samosprávny kraj a Stredoslovenské múzeum pripravili pre jej milovníkov sériu koncertov v cykle „Hudobné leto v Stredoslovenskom múzeu”.

Už v nedeľu 17.júla 2011 o 16:00 hod. sa v Thurzovom dome uskutoční koncert hudobného zoskupenia „Soprano Arias”. Tvoria ho sopranistky Lee Young Suk a Kim Seon Hee. Na klavíri ich sprevádza duo Adam Stráňavský a Stefan Doniga. Zaznejú klasické skladby Georgesa Bizeta, Johanessa Brahmsa, Amadea Mozarta, Franza Schuberta a Roberta Schumanna.

V lete sa v sakrálnej sieni Thurzovho domu predstavia aj mladí talentovaní banskobystrickí hudobníci so svojimi hosťami. Koncerty začínajú vždy o 16:00 hodine. Vstupné je 1 euro.

Termíny ďalších koncertov sú: 31. júla, 14. a 28. augusta, 11. septembra 2011. Nenechajte si ujsť príležitosť stráviť príjemné nedeľné popoludnie počúvaním krásnej hudby.

15. Júl 2011

Zdroj: https://www.bystricoviny.sk/spravy/hudobne-leto-zacina-v-nedelu-v-thurzovom-dome