Elizabeth Taylor na svoj vlastný pohreb meškala

25.03.2011 13:08

 

Jedným z posledných želaní veľkej filmovej legendy bolo, aby sa obrad začal neskôr, pretože vždy túžila meškať na vlastný pohreb.

V stredu 23. marca 2011 vo veku 79 rokov skonala hollywoodska filmová legenda Elizabeth Taylor. "Legendárna herečka, obchodníčka a nebojácna aktivistka Elizabeth Taylor skonala dnes v pokoji v Cedars-Sinai Hospital v Los Angeles. Boli pri nej jej deti - Michael Wilding, Christopher Wilding, Liza Todd a Maria Burton," uviedla v oficiálnom vyhlásení herečkina hovorkyňa.Foto: skynews.tv

BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) - Filmovú legendu Elizabeth Taylor vo štvrtok pochovali na slávnom losangeleskom cintoríne Forest Lawn.

Obrad sa začal 15 minút po stanovenom čase, pretože želaním Taylor bolo, aby sa so začiatkom pohrebu meškalo. Hviezda chcela, aby niekto z prítomných oznámil, že "vždy chcela meškať na vlastný pohreb", prezradila hovorkyňa zosnulej herečky Sally Morrison. Päť čiernych limuzín priviezlo asi štyri desiatky herečkiných príbuzných a najbližších priateľov. Fanúšikom vstup na cintorín zablokovala polícia.

Na známom cintoríne navždy odpočíva aj blízky priateľ Taylor - Kráľ popu Michael Jackson. Na rozdiel od iných cintorínov, Forest Lawn je známy prísnymi pravidlami na ochranu súkromia.

Aj keď je otvorený tiež pre verejnosť, turisti a turistky hľadajúci hroby slávnych, tu nie sú vítaní. Ako tvrdí šéf Dearly Departed Tours Scott Michaels, ktorý ponúka prehliadky známych hollywoodskych miest posledného odpočinku, o Great Mausoleum je veľký záujem, no "kamery sú všade a ak sa budete len tak potulovať, nájdu vás a vyhodia". Ďalšie hviezdy, pochované na Forest Lawn sú Brittany Murphy, Humphrey Bogart, Lon Chaney, Nat King Cole, Walt Disney, Errol Flynn a Jimmy Stewart.

Elizabeth Taylor začínala ako detská herečka, ktorá sa v dospelosti preslávila svojou krásou a talentom. Považujú ju za jednu z najlepších herečiek takzvanej hollywoodskej zlatej éry. Získala dva Oscary za najlepší ženský herecký výkon v snímkach Butterfield 8 (1960) a Kto sa bojí Virginie Woolfovej? (1966), pričom na ďalšie tri ceny ju nominovali. V roku 1993 jej Akadémia udelila Jean Hersholt Humanitarian Award. Preslávila sa aj ako Kleopatra v rovnomennom historickom filme z roku 1963. V súkromnom živote má za sebou osem manželstiev, no známa bola aj svojimi aktivitami v boji proti aidsu.

Autor: SITA, 25. 3. 2011 9:21

Zdroj: www.webnoviny.sk/kultura/elizabeth-taylor-na-svoj-vlastny-pohreb/323178-clanok.html