Maliar namaľoval 365 západov slnka

27.07.2012 11:10

Tim Miller namaľoval na konci každého dňa v roku 2009 západ slnka. Ako tvrdí, bolo to zábavné ale aj ťažké, pretože počas súmraku zle videl.

Foto: Ilustračné foto SITA/AP

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Austrálsky maliar Tim Miller začal maľovať na konci každého dňa v roku 2009 západ slnka najprv preto, lebo pracoval na niekoľkých veľkých plátnach a rozhodol sa, že každý deň ukončí rýchlou štúdiou a vybral si západ slnka. Vzniklo tak 365 obrazov jedinečných západov slnka, ktoré je možné vidieť na 11 minút trvajúcom videu na webovej stránke YouTube. "Každý obraz trval len niekoľko minút a bola to naozaj zábava," povedal pre britský denník The Daily Telegraph s tým, že jedinú ťažkosť mu spôsobovalo slabé svetlo, pre ktoré až tak dobre nevidel farby. Navyše, v lete ho otravovali komáre.

Millera v zámere nezastavilo nič - ani zlé počasie, choroba, únava, alebo to, že bol v lietadle. Jeden z obrazov tak zachytáva pohľad na západ slnka z lietadla vo výške viac ako 1200 metrov. Západu slnka musel ustúpiť aj naplánovaný prejav. Miller ho mal totiž predniesť o 20:10, no slnko začalo zapadať o päť minút skôr, takže "prejav musel počkať niekoľko minút".

 

Zdroj:

SITA.

Autor: Jozef Poláček, 19. februára 2010 9:11

https://www.webnoviny.sk/kultura/maliar-namaloval-365-zapadov-slnka/68706-clanok.html?from=section_article