Pozvánka na výstavu Igora Cvacha

01.10.2011 21:08

V súčasnosti pôsobí ako výtvarník v slobodnom povolaní. Umelecký záber Igora Cvacha je veľmi široký, od voľnej grafiky a maľby cez knižné ilustrácie a ex libris, až po grafický design.

BRATISLAVA 27. septembra (WBN/PR) - Umelecko-Informačné Centrum Stará Bystrica a obec Stará Bystrica Vás srdečne pozývajú 1. 10. 2011 o 19:30h. na vernisáž výstavy Igora Cvacha „Farebné hodovanie“. Zároveň Vás pozývame na koncert folkrockovej skupiny 3Drive, ktorý sa uskutoční na Rínku sv. Michala Archanjela o 20:00h.

IGOR CVACHO – grafik, maliar, designér, pesničkár sa narodil v r. 1961 v Žiline. Po ukončení štúdia na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave absolvoval doplnkové štúdium grafiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako výtvarník v slobodnom povolaní. Umelecký záber Igora Cvacha je veľmi široký, od voľnej grafiky a maľby cez knižné ilustrácie a ex libris, až po grafický design. Samostatnou oblasťou jeho tvorby je vydávanie autorských publikácií. V poslednom období tiež pôsobí ako hudobník a textár vo folkrockovej skupine 3Drive. Pri realizácii svojich projektov spolupracoval s mnohými významnými umelcami (Karel Kryl, Jiří Suchý, Július Satinský, Stanislav Štepka, Marián Geišberg,...) Svoje diela vystavoval na desiatkach skupinových aj samostatných výstav na Slovensku a v zahraničí a tiež s výtvarnou skupinou Cont - Art (Bratislava, Žilina, Nitra, Viedeň, Krakov, Varšava, Brusel, Šanghaj...).


Autor: WBN/PR, 27. septembra 2011 19:03
Zdroj: https://www.webnoviny.sk/kultura/pozvanka-na-vystavu-igora-cvacha/408601-clanok.html